Madeira bez cestovky

Ostrov Madeira
Tento rok jsme si poprvé s mojí drahou polovičkou udělali čas a naplánovali dovolenou. Plánování bylo rychlé, přítelkyně vybrala kam a já kdy. Taktika byla jasná, prošli jsme si státní svátky a jasně nám z toho vyšlo rozmezí od 1.5. – 12.5. Stačilo si vzít 6 dní dovolené a se svátky (1.5. a 8.5.) s víkendy máme hned 12 volných dní. Co víc si přát :-).

Madeira – cena letenek

Volno bylo zařízené a další důležitou věcí byly letenky. Ty jsme nakoupili s předstihem a hledali jsme podle ceny – samozřejmě co nejlevnější. Nejvýhodnější bylo letět se společností EasyJet a to odlet z Prahy 1.5. a návrat z Madeiry 10.5. Vrátit se o den, dva déle už vycházelo už cca o 4 tisíce dráže, což už je celkem masakr.. Přímý let na Madeiru bohužel nebyl, takže musel být s přestupem v Londýně – Gatwicku. Cena zpátečních letenek pr dva nás vyšla na necelých 13 000 Kč včetně veškerých poplatků a rezervovaných sedadel. Letenky jsme měli koupené zhruba 5 měsíců předem a cca týden před odletem byla cena okolo 16 000 Kč. Takže kupovat s předstihem se určitě vyplatí.

Ubytování na Madeiře

Ubytování jsme řešili přes Airbnb. Pří výběru ubytování doporučuji koukat hlavně na poslední hodnocení uživatelů. Vybrali jsme si dvě lokace, aby jsme měli lepší přístup k místům, kam jsme se chtěli podívat. První ubytování jsme měli v městečku Santa Cruz, které je cca 5-10 minut od letiště. Takže výborná volba pro start na Madeiře a prozkoumání východu a jihu. Druhé ubytování bylo v hlavním městě Funchal (čti Funšál). Zde byla výborná dostupnost na západní a severní stranu Madeiry. Jo a ubytování jsme řešili společně s pojištěním dva dny před odletem a pořád bylo z čeho vybírat. Fakt, nekecám 🙂 Za ubytování jsme celkem zaplatili něco kolem 9 tisíc – tisíc korun na noc, což je pravdu slušná cena.

Doprava na Madeiře

Na Madeiře se dá dopravovat autobusy, taxi, či půjčeným autem nebo skútrem. Autobusy jezdí přes letiště a vetšinou se s nimi dá dostat do větších měst za pár Euro. Výborným pomocníkem nám při hledání spojů byl web https://www.rome2rio.com/. Určitě doporučuji stáhnout jejich mobilní aplikaci. My si půjčili skútr až na poslední dva dny a byla to obrovská chyba! Letět znovu na Madeiru, tak si ho půjčíme již od prvního dne. Vzhledem k úzkým cestám a autům stojícím všude možně byl skútr lepší volbou než auto. Na auto bych si fakt netroufl.. Konkrétně jsme jezdili na Hondě PCX 125, kterou lze řídit pouze s papírama na auto. Jestli někde budete číst o tom, že skútr převýšení na Madeiře nezvládne, nevěřte tomu. Jezdili jsme ve dvou a neměli jsme jediný problém s výkonem. Je fakt teda že jsme lehčí, dohromady cca 130 Kg. Navíc jsou zde nové silnice na kterých je báseň jezdit :-). Cenově to bylo kolem 40 Euro za den a to včetně dvou přileb a veškerého pojištění.

Madeira – zajímavá místa

Pár zajímavých míst, která jsme při naší návštěvě Madeiry navštívili. Madeira - mapa ostrova

Canical

Canical je nejvýchodnější městečko Madeiry, je zde muzeum velryb Museu da Baleia. Vstupné bylo o kolo 10 Euro za jednoho.

Ponta de São Lourenço

Nejvýchodnější cíp celého ostrova. Cca 3 hodinová pěší tůra. Nic obtížného, odchodil jsme to v teniskách se sváčou a pitím.

Funchal – kabinová lanovka na Monte

V hlavním městě se nachází kabinová lanová dráha, která vede z Funchalu do Monte. Z lanovky je opravdu krásný výhled a za 15 Euro lze pořídit zpáteční jízdenku. V Monte se navíc nachází tropická botanická  zahrada Monte Palace Tropical Garden, která stojí určitě za zhlédnutí. A pozor na poslední odjezd lanovky, který je v 17:45. My jsme se celkem proběhli.. 🙂

Porto Moniz

Zde se nachází menší, ale i tak krásné mořské akvárium. Pokud navíc pojedete po silnici VE2 od São Vicente, tak budete mít krásný výhled na severní pobřeží Madeiry.

Madeira bez cestovky – cena

Celkově nás dovolená na Madeiře vyšla na částku kolem 40 000 Kč pro dvě osoby na 10 dní. V ceně jsou zahrnuty letenky, ubytování, doprava, strava a „kapesné“.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *