Madeira dovolená 2023

dovolená Madeira

Dovolená na Madeiře je jednou z nejlepších možností pro ty, kteří hledají krásnou přírodu, výhledy a kulturu v jednom místě. Madeira je ostrov ležící v Atlantském oceánu v blízkosti Portugalska a je známý pro svou tropickou krásu, úchvatné hory a teplé klima.

Madeira je také známá pro své výjimečné květiny a rostliny, které květou po celý rok. Navštívit můžete nádherný Jardim Tropical Monte Palace, kde se nachází více než 5000 druhů rostlin z celého světa. Kromě toho lze navštívit také Botanickou zahradu v Funchalu, kde můžete vidět kolekci tropických květin a rostlin.

Madeira je také známá pro své turistické atrakce, jako je výlet na horu Pico Ruivo, což je nejvyšší bod na ostrově. Cesta k vrcholu vede přes Levada dos Tornos, která je vodní cestou lemovanou úchvatnými výhledy. Tuto trasu můžete absolvovat pěšky nebo na koni, což je skvělý způsob, jak se seznámit s krásou ostrova.

Madeira je také známá pro své kulinářské speciality, jako jsou seafood, víno a dort Madeira. Můžete se projít po Funchalu a ochutnat místní jídla v jedné z mnoha restaurací. Kromě toho je ostrov také známý pro své noční život, kde můžete tančit a zábavit se v mnoha barů a klubů.

Když se rozhodnete navštívit Madeiru, máte širokou škálu možností ubytování, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Tyto nabízejí různé cenové rozpětí, takže si můžete vybrat to, co nejlépe vyhovuje vašim potřebám a rozpočtu.

Kdy je nejlepší dovolená na Madeiře?

Nejlepší čas pro návštěvu Madeiry je závisí na Vašich zájmech a preference. Léto, kdy je vysoká sezóna, má většinou teplé a suché počasí, což je ideální pro plážovou dovolenou. Zima má vlhčí a chladnější počasí, což je vhodné pro turistiku a pozorování krásné přírody ostrova. Proto je nejlepším obdobím pro návštěvu Madeiry březen až červen a září až listopad, kdy je teplo a sucho a turistická sezona není tak rušivá.

Levné letenky na Madeiru 2023

Aktuální ceny letenek na Madeiru pro rok 2023 se mohou měnit v závislosti na různých faktorech, jako jsou typ letu, sezóna, čas přistání, dopravce atd. Chcete-li získat nejlepší cenu, doporučuji vyhledávat nabídky letenek pravidelně a rezervovat co nejdříve, abyste mohli využít nejlepších nabídek. Také je vhodné porovnat ceny u různých dopravců a online cestovních agentur, abyste mohli vybrat tu nejvýhodnější.

Co je dobré vědět o Madeiře

Při plánování návštěvy Madeiry je dobré vědět následující:

  1. Geografie: Madeira je ostrov v Atlantském oceánu, blízko pobřeží Afriky. Je známý svými subtropickými lesy, hory a krásnými plážemi.
  2. Počasí: Madeira má subtropické podnebí s teplými a suchými léty a vlhkými a chladnějšími zimami. Nejteplejší měsíce jsou červen až říjen.
  3. Bezpečnost: Madeira je obecně bezpečným místem pro cestování, ale jako v každé turistické destinaci, doporučuji být opatrný a dodržovat základní bezpečnostní opatření, jako je uchovávání cenností a dokladů v bezpečí.
  4. Jazyk: Hlavním jazykem na Madeiře je portugalština, ale mnoho místních lidí také mluví španělsky a anglicky.
  5. Místní kultura: Madeira má bohatou kulturní tradici, zahrnující hudbu, tance, jídlo a řemesla. Doporučuji navštívit místní trhy a festivaly, abyste mohli zažít autentickou místní kulturu.
  6. Doprava: Doporučuji se pohybovat po Madeiře autobusem, taxíkem nebo pronajatým vozem. Je také možné se pohybovat pěšky, ale některé oblasti jsou strmé a náročné.
  7. Nákupy: Na Madeiře najdete řadu obchodů s suvenýry, oblečením a potravinami. Doporučuji vyzkoušet místní produkty, jako je Madeirské víno a likéry.
  8. Ubytování: Na Madeiře najdete širokou škálu ubytování, od luxusních hotelů po levné penziony. Doporučuji rezervovat ubytování předem, abyste mohli využít nejlepších cen.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *