Madeira – informace o ostrově

Madeira bez cestovky

Dovolená

Madira, ostrov exotických květin, je rájem na zemi, jehož pobřeží omývají průzračné vody Atlantického oceánu. Přestože je Madeira oblíbenou turistickou destinací, nebudete zde na každém rohu obklopeni turisty.

Na Madeiře si užijete příjemné počasí po celý rok. Ale pozor, horká léta zde nejsou. Madeira je spíše ostrovem věčného jara.

Koupání

K nejvyhlášenějším letoviskům Madeiry patří především přístavní město Funchal, které nabízí jak příjemné koupaní v oceánu, tak i procházky historickým centrem města. Druhým oblíbeným letoviskem Madeiry je Canico do Baixo. Jestliže upřednostňujete spíše klid a výlety do přírody, je toto místo skvělou volbou pro vaši dovolenou. Nejlepší pláže najdete ve Funchal a na ostrůvku Porto Santo.

Památky

Z historických památek na Madeiře je tou nejdůležitější Katedrála Sé z konce 15. století, která se nachází v hlavním městě Funchalu. Interiér katedrály je zdoben modrobílými keramickými kachličkami azulejos (typické pro portugalskou architekturu). Za podívanou stojí také hlavní funchalské náměstí Praca da Município, které je zdobeno černobílou mozaikovou dlažbou.

Příroda

Z přírodních zajímavostí si na Madeiře nenechte ujít výšlap na útes Cabo Girao (590 m. n. m.), který je jedním z největších na světě. Navštivte také botanickou zahradu Jardim Botanico a zahradu u vily Quinta do Palheiro Ferreiro, kde můžete vidět exotické rostliny, květy a plody z celého světa.

Zajímavosti

Jedním z nejzajímavějších festivalů na Madeiře je Květinový festival, který se koná koncem dubna nebo začátkem května. V sobotu ráno projde městem dětský průvod a zastaví se u Zdi naděje na náměstí Praca do Município, kde jedno z dětí položí květinu.

Upozornění

Jestliže jste se rozhodli pro dovolenou na Madeiře, neměli byste si doma zapomenout deštník a teplé oblečení, které budete potřebovat zvláště v zimních měsících, ale také v létě na horách.

Počasí

Počasí na Madeiře je velmi příjemné. Letní dny jsou zde plné slunce. V zimě je na Madeiře větrno a často zde prší. Nejpříznivější voda pro koupání v oceánu je v měsíci říjnu, kdy teplota vody dosahuje 23°C.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *