Madeira – zajímavá místa

Zajímavá místa Madeira
  1. Funchal – hlavní město a největší město na Madeiře, nabízí krásné historické centrum, kde můžete najít krásné kostely, muzea a trhy.
  2. Monte – malé městečko, kde se nachází kabrioletová dráha, která vede k botanické zahradě a krásnému výhledu na Funchal.
  3. Pico Ruivo – nejvyšší hora na Madeiře, nabízí krásné výhledy na celý ostrov.
  4. Levada dos Tornos – krásná pěší stezka, která vede podél zavlažovacího kanálu, poskytuje krásné výhledy na krajinu.
  5. Jardim Tropical Monte Palace – botanická zahrada s exotickými rostlinami a krásným výhledem na okolní krajinu.
  6. Ribeira Brava – krásná rybářská vesnice s úchvatnými výhledy na oceán a příležitostí k procházkám po okolních stezkách.
  7. Madeira Wine Lodge – degustace vína z Madeiry a prohlídky vinic.
  8. Sao Vicente – historické městečko se skalními útesy a krásnými vodopády.
  9. Camara de Lobos – malebná rybářská vesnice s překrásnými výhledy na oceán.
  10. Parque Natural da Madeira – národní park, kde si můžete užít pěší túry a pozorovat divokou floru a faunu Madeiry.

Funchal – hlavní město Madeiry

Funchal – hlavní město a největší město na Madeiře, je to kulturní a historické centrum ostrova, kde můžete najít krásné kostely, muzea a trhy. Mezi nejzajímavější památky patří katedrála Nossa Senhora do Monte, kostel São Pedro a muzeum Sacra. Funchal je také známý svými krásnými zahradami, jako je Jardim Municipal, Jardim de Santa Catarina a Jardim Tropical Monte Palace. Navštivte také Mercado dos Lavradores, místní trh s ovocem a zeleninou, kde si můžete vychutnat místní speciality.

Monte

Monte je malé městečko nacházející se asi 4 km jihozápadně od Funchalu na Madeiře. Je známé svou kabrioletovou dráhou, která vede k botanické zahradě a krásnému výhledu na Funchal. Kabrioletová dráha byla postavena v 19. století a slouží jako hlavní dopravní prostředek pro turisty i místní obyvatele.

Monte je také známé svým klášterem Nossa Senhora do Monte, který byl postaven v 18. století a nabízí krásný výhled na Funchal a okolní krajinu. Klášter je vybaven krásnou barokní architekturou a je domovem pro řadu soch a obrazů.

Nedaleko kláštera se nachází také Monte Palace Tropical Garden, který je jedním z největších a nejkrásnějších botanických zahrad na Madeiře. Zahrada obsahuje tisíce druhů rostlin z celého světa a nabízí krásné výhledy na okolní krajinu.

Monte je také známé svými pěšími trasami, jako je Levada do Risco, která vede podél zavlažovacího kanálu a nabízí krásné výhledy na okolní krajinu. Trasa je oblíbená mezi turisty a milovníky přírody, kteří chtějí prozkoumat přírodní krásy ostrova.

Pico Ruivo

Pico Ruivo je nejvyšší hora na Madeiře, která se nachází v centrální části ostrova a měří 1 862 metrů. Hora je obklopena krásnou přírodou a nabízí úchvatné výhledy na celý ostrov.

Pico Ruivo je oblíbeným cílem turistů a milovníků pěší turistiky. Existuje několik tras, kterými lze vystoupat na vrchol, mezi nejoblíbenější patří trasa z Achada do Teixeira, která vede přes krásnou krajinu a poskytuje výhledy na okolní hory a údolí. Trasa je poměrně náročná a trvá asi 6 hodin.

Na vrcholu Pico Ruivo se nachází malá kaple, která byla postavena v 19. století a slouží jako místo modliteb pro místní obyvatele. Z kaple se nabízí úchvatné výhledy na celý ostrov a na okolní hory.

Levada dos Tornos

Levada dos Tornos na Madeiře je jedna z nejoblíbenějších pěších tras na ostrově, která vede podél zavlažovacího kanálu a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. Trasa je velmi oblíbená mezi turisty a milovníky přírody, kteří chtějí prozkoumat přírodní krásy ostrova.

Levada dos Tornos začíná v městečku Queimadas a vede severním směrem do Rabaçal, kde se nachází impozantní údolí Rabaçal. Cesta vede skrz lesy a louky, kde můžete obdivovat krásné květiny a rostliny, jako jsou orchideje a fuchsie.

Trasa je velmi příjemná a přiměřeně náročná, s několika krátkými stoupáními a klesáními. Cesta vede podél zavlažovacího kanálu, kde si můžete vychutnat klid a ticho přírody.

Jedním z největších lákadel trasy je pohled na údolí Rabaçal, kde se nachází 25 pramenů, které tvoří kaskády a vodopády. Je to skutečně krásné místo, kde se můžete cítit jako v ráji.

Jardim Tropical Monte Palace

Jardim Tropical Monte Palace je botanická zahrada na Madeiře, která se nachází v městečku Funchal. Zahrada byla vytvořena v 19. století a nabízí návštěvníkům pohled na rozmanitou kolekci tropických rostlin a květin.

Jardim Tropical Monte Palace se rozkládá na ploše asi 25 hektarů a je rozdělen do několika sekcí, mezi kterými jsou tropické lesy, exotické rostliny, květinové zahrady a vodní plochy. Mezi nejzajímavější rostliny patří banánovníky, palmy, kaktusy a orchideje.

Zahrada je také domovem pro mnoho druhů zvířat, včetně ptáků, opic a plazů. Návštěvníci si mohou prohlédnout také unikátní kolekci soch a sochařských děl, které jsou rozmístěny po celé zahradě.

Jednou z největších atrakcí Jardim Tropical Monte Palace je panoramatický výhled na město Funchal a okolní krajinu, který lze spatřit z vyhlídkové plošiny.

Kromě prohlídky zahrady si návštěvníci mohou užít i různé aktivity, jako jsou prohlídky s průvodcem nebo workshopy na téma pěstování rostlin. Zároveň je zahrada také ideálním místem pro rodinné výlety nebo pro všechny, kteří mají rádi přírodní krásy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *